Fenntarthatósági témahét a Dobóban (2017.04.24-28)

A környezet védelme és a fenntartható fejlődés érdekében egyre több olyan kezdeményezés van környezetünkben és intézményünkben is, amely a környezet megóvására, védelmére hívja fel a diákok figyelmét. A szemléletformálás érdekében tanórai keretek között és tanórán kívül is szervezünk olyan programokat, amelyek megismertetik a tanulókkal a problémákat, azok eredetét, és felhívják a figyelmüket arra, hogy személyesen is érintettek, és kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért.

A fenntarthatósági témahetet országosan 2017. április 24-28. között rendezték meg, amelybe intézményünk az idén először kapcsolódott be.

A középiskolások témája a megújuló energiaforrások és a passzív ház technológiai megoldásának megismerése volt. A program keretében 7 kolléga, a 7.A, 8.A, 9.
D, 10. A, 10. B, 10. C, 10. E, 11. A osztályokban, körülbelül 240 diákkal, összesen 10 órát foglalkozott a témákkal.