Iskolai Irodalmi Színpad

A weblapon az iskolai műsorok hanganyagai érhetők el tömörített formában.

A diákok által előadott színdarabok képei a médiatárban érhetőek el

A műsorok összeállítója: Dr. Hanisné Petró Valéria

Nem középiskolás fokon... Dr. Hanisné Petró Valéria önálló műsora:

Dr. Hanisné Petró Valéria magyar-népművelés dráma szakos tanárnő Nem középiskolás fokon c. rádiós műsora tovább bővült az elmúlt években . A Szent István Rádióban rendszeresen / hétfőnként 19.10-től, szerdánként 13.05-től a 91.8MH-z-en /elhangzó műsor nagy segítség a tanár kollégáknak és a diákságnak, egyaránt.

Nagy részük a Youtube-on is elérhető már, hiszen iskolánk 12/B osztályos tanulója, Gál Gábor kiváló érzékkel illusztrálja képekkel, filmrészletekkel, írásos kiemelésekkel a tanárnő előadásait.

A 2012-től 2018 februárjáig elkészült 130 zenés irodalmi műsor tartalmazza a mindenkor esedékes irodalom tételeket is, nemzeti ünnepek és emléknapok megemlékezéseit, verseket, novellákat, drámarészleteket, nyelvészeti érdekességeket, kortárs művészek alkotásait, a tanárnő műelemzéseit, stb. A műsor zenei és felelős szerkesztője a rádió munkatársa: Kónya Éva.

Október 6. : hang

2011/2012

Aradi Vértanuk Emléknapja: hang

Holokauszt emlékezés: hang

Magyar Kultúra Napja: hang

Nemzeti Összetartozás Napja: hang

Nem középiskolás fokon ... Dr. Hanisné Petró Valéria önálló műsora:

"Ha közép- vagy emeltszintű érettségire készülsz,esetleg épp most tanulod Balassit, Adyt, Csokonait, Pilinszkyt, Villont, stb., akkor hallgasd ezt a műsort a neten  bármikor, vagy a rádióban a 91.8 Mhz-n minden hétfőn 19.10-től, szerdánként 13.05-től!"

Zenés lélektani elemzés hangzik el versekkel, novellákkal tanárnő előadásában 25 percben.

Már több, mint 111 előadás hallgatható és letölthető mp3 formátumban. http://www.szentistvanradio.hu/index.php/component/content/article/26137

Publikációi:

Mesterkönyvek faggatása - Tanulmányok Gárdonyi Géza és Bródy Sándor művészetéről (Ráció Kiadó Budapest, 2015)

- Középiskolások házasságképe Gárdonyi Hosszúhajú veszedelem című műve alapján, néhány választott történet tükrében 422-433.

Könyv és nevelés - Oktatás és Fejlesztőintézet (OFI)

- XVII. évfolyam 2015/3 ( www.eken.opkm.hu  / pdf )

Az irodalom és medialitás viszonya a középiskolai oktatásban (29-42. oldalon)