Ki tud többet Egerről?

Városi vetélkedő 2020

Kedves Kollégák!

Városunkban több évtizedes hagyomány, hogy a kilencedik osztályos tanulók évről évre egy vetélkedőn adhatnak számot arról, mennyire ismerik szülővárosukat, iskolavárosukat. A városi vetélkedőt az Egri Dobó István Gimnázium szervezi.
Szeretettel várjuk minden egri középiskolából egy háromfős csapat nevezését, melynek tagjai 9. osztályba járnak. A vetélkedőn az előzetes feladat bemutatását is pontozzuk.

A verseny várható időpontja:
2020. március 12.

Nevezési határidő:
2020. március 2.

A felkészüléshez szükséges anyagok:

1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok (regény és film)
  2. www.eger.hu/varos/tortenelmi-nevezetessegek, ÉPÍTETT ÖRÖKSÉGEK link (Érseki Palota, Vár, Líceum, Minaret, Dobó tér, Megyeháza, Bazilika, Minorita templom)
  3. Eger, Országzászló emlékmű
    www.trianon100.hu/emlekmu/eger-orszagzaszlo-emlekmu
  4. A Dobó István Vármúzeum Kiállításai
    www.egrivar.hu/latogatoknak/kiallitasok/kiallitasaink-a-varban
  5. Löffler Erzsébet: Eger történelmi múltja 1-8. oldal

Előzetes feladat:

Városunkat sok magyar és külföldi turista felkeresi fel. Képzeljétek el, hogy egynapos idegenvezetést tartotok veletek egyidős diákoknak, pl. határon túli magyar iskolából érkező cserediákoknak. Válasszátok ki azt a három egri nevezetességet, amelyeket a legjobban kedveltek és feltétlenül meg akartok mutatni a cserediákoknak. A nevezetességeken kívül „vigyétek el” határon túli magyar diáktársaitokat egy egri kulturális vagy sporteseményre is.

Arra kérünk benneteket, hogy mindhárom nevezetességet keressétek fel. Készítsen itt a csoport saját magáról fényképeket! Ezeket a képeket is használjátok fel egy Power Point kiselőadás elkészítéséhez.

• A kiselőadás ne legyen hosszabb, mint 3 perc!
  • A Power Point ne legyen több mint 6-8 dia!
  • Feltétlenül használjatok fel saját képeiteket!
  • Hangfájlt, videófájlt ne csatoljatok hozzá, legyen a bemutató élő előadás, egy idegenvezetés!

Az elkészült Power Point bemutatókat a verseny előtt juttassátok el
a március 9.-ig
az Egri Dobó István Gimnázium titkárságára vagy a következő email-címre: kitudtobbetegerrol.vetelkedo@gmail.com ( a pontos időpontot a szervezési egyeztetések után közöljük.

Pontozási útmutató:

tartalom 10 pont
előadásmód 5 pont
kivitelezés (fotók, technika) 5 pont
összesen 20 pont

Jó felkészülést és versenyzést!

Eger, 2020. január 12.

Nemcsikné Pinczés Györgyi, szervezőtanár